Uczestnicy I edycji Konkursu

Mieszkaniowa
Miniatura obrazu

Zespół Mieszkaniowy "Rekreacyjna Dolina - Mały Staw"

Pełna nazwa Inwestycji:

Zespół Mieszkaniowy "Rekreacyjna Dolina - Mały Staw"

Zgłaszający:

Katowicka Spółdzielnia MieszkaniowaKatowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa
ul. Klonowa 35c
40-168 Katowice

Inwestor:

Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa
ul. Klonowa 35c
40-168 Katowice

Generalny wykonawca:

SPEC BAU POLSKA sp. z o.o.
ul. Pławska 1B
32-600 Brzezinka

Projektant:

Biuro Projektów Architektonicznych sp. z o.o.
ul. Noskowskiego 6
40-697 Katowice

Okres prac:

grudzień 2010 - maj 2013

Inwestycja - Katowicka Spółdzielnia MieszkaniowaZespół Mieszkaniowy "Rekreacyjna Dolina - Mały Staw" charakteryzujący się nietuzinkową architekturą i nowoczesną technologią położony jest przy ul. Pułaskiego w Katowicach, blisko centrum miasta, a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie Katowickiego Parku Leśnego i Doliny Trzech Stawów. Inwestycja składa się z 4 pozbawionych barier architektonicznych budynków wielorodzinnych, wolnostojących, 2-klatkowych (4 kondygnacje nadziemne, 1 kondygnacja podziemna), posiadających 128 mieszkań 2, 3 i 4 pokojowych o pow. od ok. 57 do 85 m2. Budynki mają zwartą bryłę, lekko zaokrąglone ściany pełne oraz charakterystyczne obłe kształty nawiązujące do głównych atutów okolicy-stawów i zieleni. Do mieszkań parterowych przynależą rozległe tarasy, dodatkowo do 4 z tych mieszkań, znajdujących sie od strony placu zabaw, przynależą ogródki przydomowe. We wszystkich mieszkaniach znajdują się przestronne, nowoczesne, oszklone balkony (z możliwością otwierania szklanych osłon). 

Inwestycja - Katowicka Spółdzielnia MieszkanowaW kondygnacji podziemnej zlokalizowane są miejsca postojowe dla samochodów w ilości 128 szt. wraz z przynależnymi komórkami gospodarczymi, ponadto na zewnątrz budynków znajdują sie miejsca postojowe w ilości 64 szt. (ogółem 192 stanowiska postojowe dla samochodów). Kondygnacja podziemna wyposażona jest w system wentylacji mechanicznej wraz z zabezpieczeniem akustycznym i termicznym przekroczenia poziomu wartości dopuszczalnych stężenia gazów i spalin. W każdej klatce schodowej zainstalowano dźwig zapewniający dostęp na wszystkie kondygnacje budynku, przystosowany zarówno do przewozu osób, w tym niepełnosprawnych i chorych na noszach, jak i mebli. Dostęp do budynków i wind jest możliwy bezpośrednio z poziomu terenu jak i z kondygnacji podziemnej. Drogi i chodniki pozbawione są progów architektonicznych w sposób nieutrudniający poruszanie się na wózku inwalidzkim. Teren wokół całej posesji jest ogrodzony. Dostęp do budynków możliwy jest poprzez 2 bramy wjazdowe wyposażone w elektroniczne sterowanie. Inwestycja - Katowicka Spółdzielnia MieszkaniowaNa terenie znajdującym się wewnątrz kompleksu mieszkaniowego zlokalizowany jest plac zabaw, zatoczki rekreacyjne z ławkami oraz zieleń. Całość terenu jest oświetlona.

Niewątpliwie największym atutem osiedla jest nowoczesna architektura, wysoki standard zastosowanych materiałów oraz cicha, spokojna, rekreacyjna okolica gwarantująca dostęp do wielkich obszarów zieleni usytuowanych nad stawami z unikalną florą i fauną, trasy rowerowej, rolkostrady, kortów tenisowych i innych ogólnodostępnych obiektów sportowych oraz nowocześnie wyposażonych miejsc zabaw dla dzieci i młodzieży. Wokół osiedla w bliskiej odległości znajduje się infrastruktura socjalna, drogowa i szeroko rozwinięta na wysokim poziomie sieć gastronomiczna. W pobliżu znajdują się m.in. szkoły, przedszkola, żłobki, obiekty sakralne, banki, biblioteki, uczelnie wyższe, pawilony handlowe, basen.

Inwestycja - Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa

 

 


Patronaty

Województwo Mazowieckie Województwo Lubuskie Województwo Opolskie Województwo Kujawsko-Pomorskie Województwo ŚwiętokrzyskieWojewództwo ŁódzkieWFOŚiGW w Warszawie WFOŚiGW w Kielcach WFOŚiGW w Toruniu WFOŚiGW w Katowicach

ŚOIIB w Katowicach