Uczestnicy I edycji Konkursu

Tereny zieleni
Miniatura obrazu

Plac Zabaw "Maja" na osiedlu Muchobór Mały

Pełna nazwa Inwestycji:

Plac Zabaw "Maja" na osiedlu Muchobór Mały

Zgłaszający:

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec"
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec"
ul. Inżynierska 17
53-227 Wrocław

Inwestor:

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec"
ul. Inżynierska 17
53-227 Wrocław

Generalny wykonawca:

Plac Zabaw:
    Interflora 55-011
    ul. W. Grabowskiego 22
    55-011 Siechnice


Siłownia:
    Fit-Park sp. z o.o. Sp. K.
    ul. Powstańców Wielkopolskich 74
    87-100 Toruń

Projektant:

Koncepcja: Administracja Osiedla nr III Spółdzielni Mieszkaniowej "Metalowiec"

Okres prac:

2009 - 2014

Inwestycja - Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec" we WrocławiuMiasto to nie tylko domy i ludzie, ale to także infrastruktura społeczna. Spółdzielnia wybudowała - bez żadnej finansowej pomocy z zewnątrz: duży, nowoczesny dom kultury „Bakara” (2086m2), który jest placówką upowszechniania kultury (www.bakara.pl), świetlice, harcówki, liczne płace zabaw, korty, boiska dla całej społeczności z tego rejonu miasta. Prowadzona działalność społeczno-wychowawcza: współpraca ze środowiskiem lokalnym - szkołami i przedszkolami osiedlowymi, szczepami harcerskimi, klubami sportowymi - mają także wpływ na efekty i ocenę naszego pozytywnego działania na rzecz mieszkańców.

Jeden z największych placów zabawowo-rekreacyjnych w mieście znajduje się na terenie S.M Metalowiec na osiedlu Muchobór Mały w rejonie ul. Szkocka/Szwedzka.

Inwestycja - Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec" we WrocławiuPlac ten został sfinansowany tylko ze środków własnych członków spółdzielni i ze względu na swoje usytuowanie (w bezpośredniej bliskości kościoła, sklepów, dróg komunikacyjnych, szkół powszechnych) służy nie tylko mieszkańcom spółdzielni, ale też wszystkim mieszkańcom z tego rejonu miasta - plac jest ogólnodostępny, bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Wszystkie liczne urządzenia zabawowe i siłowni terenowej, są nowoczesnymi urządzeniami spełniającymi aktualne wysokie wymagania bezpieczeństwa użytkowania.

Teren placu jako pierwszy w mieście - oświetlony jest poprzez lampy solanie (fotowoltaiczne) - co nie licząc minimalizacji kosztów oświetlenia terenu, dodatkowo spełnia rolę edukacyjną dla młodzieży, związaną z ekologią i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Inwestycja - Spółdzielnia Mieszkaniowa

 

 


Patronaty

Województwo Mazowieckie Województwo Lubuskie Województwo Opolskie Województwo Kujawsko-Pomorskie Województwo ŚwiętokrzyskieWojewództwo ŁódzkieWFOŚiGW w Warszawie WFOŚiGW w Kielcach WFOŚiGW w Toruniu WFOŚiGW w Katowicach

ŚOIIB w Katowicach