Uczestnicy II edycji Konkursu

Sport i rekreacja
Miniatura obrazu

Wielofunkcyjny Obiekt Sportowy "Błonianka"

Pełna nazwa Inwestycji:

 Wielofunkcyjny Obiekt Sportowy "Błonianka"

Zgłaszający:

 Gmina Błonie, Burmistrz Błonia, Zenon Reszka

Inwestor:

 Gmina Błonie

Generalny wykonawca:

FLISBUD Przedsiębiorstwo Budowlano - Montażowe, Stanisław Flis
ul. Juliana Bruna 9/214
02-594 Warszawa

Projektant:

RCK Biuro Inżynierskie Sp. z o.o.
ul. Sikorskiego 39
61-536 Poznań

Okres prac:

 05 listopada 2014 r. - 28 października 2016 r.

Lokalizacja:

05-870 Błonie
ul. Legionów 3a

Wartość inwestycji:

 6 300 000,00 zł

 

Wielofunkcyjny Obiekt Sportowy ''Błonianka'' Obiekt użyteczności publicznej pełniący rolę obiektu sportowego z funkcjami towarzyszącymi. Budynek wyposażony w trybuny mieszczące 320 siedzisk.

Budynek wykonany w technologii tradycyjnej ze ścianami murowanymi, lokalnie wzmocnionymi trzpieniami żelbetowymi, obłożonymi cegłą klinkierową. Na piętrze fasada szklana. Przekrycie dachowe nad piętrem jest jednocześnie zadaszeniem trybun. Konstrukcja dachu wykonana z elementów drewnianych z drewna klejonego, podwieszonych za pomocą stalowych cięgien do konstrukcji żelbetowych pylonów. Budynek niepodpiwniczony.

Parter wyposażono w pomieszczenia obsługi widzów (trybuny i pomieszczenia sanitarne), zawodników i sędziów (pokoje sędziowskie, szatnie dla zawodników, sanitariaty), hol wejściowy i recepcję. Ponadto zaprojektowano salę do ćwiczeń dla ciężarowców, saunę jako element uzupełniający główny blok sanitariatów, podręczny magazyn oraz 2 wielofunkcyjne zaplecza usytuowane pod trybunami. Piętro budynku pełni funkcję biurowej obsługi Klubu Sportowego Błonianka (biura) i umożliwia organizację licznych spotkań, w ramach aktywności lokalnych - 2 sale wielofunkcyjne z możliwością zamiany na jedną dużą, pomieszczenie klubowe. Dodatkowo na piętrze znajduje się pomieszczenie techniczne z kotłem gazowym, 2 magazyny oraz aneks kuchenny służący pracownikom etatowym, a także w ramach obsługi imprez wewnętrznych Klubu. Budynek oraz teren działki są w całości dostępne dla osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku jest wyposażone w pochylnię. Wewnątrz budynku znajduje się dźwig przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W obrębie zagospodarowania terenu przy budynku Klubu Sportowego usytuowano miejsca postojowe dla samochodów osobowych i autokarów. Płyty boiska głównego i treningowego zajmują miejsce zgodnie z dotychczasowym przeznaczeniem.

  • powierzchnia zabudowy: 967 m2
  • kubatura: 4 466,60 m3
  • powierzchnia użytkowa: 1169,90 m2
  • ilość kondygnacji: parter + piętro

 

Wielofunkcyjny Obiekt Sportowy ''Błonianka'' Wielofunkcyjny Obiekt Sportowy ''Błonianka''
Wielofunkcyjny Obiekt Sportowy ''Błonianka'' Wielofunkcyjny Obiekt Sportowy ''Błonianka''

Patronaty

Województwo Mazowieckie Województwo Lubuskie Województwo Opolskie Województwo Kujawsko-Pomorskie Województwo ŚwiętokrzyskieWojewództwo ŁódzkieWFOŚiGW w Warszawie WFOŚiGW w Kielcach WFOŚiGW w Toruniu WFOŚiGW w Katowicach

ŚOIIB w Katowicach