Uczestnicy II edycji Konkursu

Mieszkaniowa
Miniatura obrazu

Wykonanie docieplenia i remontu budynku mieszkalnego w Zabrzu przy ul. Goethego 22

Pełna nazwa Inwestycji:

Wykonanie docieplenia wraz z kolorystyką i remontem budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego w Zabrzu przy ul. Goethego 22 (dz. nr 1288/236)

Zgłaszający:

Jednostka Gospodarki Nieruchomościami
pl. Warszawski 10
41-800 Zabrze

Inwestor:

Jednostka Gospodarki Nieruchomościami
pl. Warszawski 10
41-800 Zabrze

Generalny wykonawca:

Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk    
ul. 11 Listopada 51
41-807 Zabrze

Projektant:

Pracownia Projektowa A LA CARTE BEATA KRUSZYŃSKA    
ul. Kościuszki 34/5
44-100 Gliwice

Okres prac:

od 21 września 2015 r. do 30 czerwca 2016 r.

Lokalizacja:

ul. Goethego 22
41-800 Zabrze

Wartość inwestycji:

450 491,44 zł

Przedmiotem inwestycji jest docieplenie budynku wraz z kolorystyką i remontem elewacji oraz wykonanie instalacji centralnego ogrzewania z sieci miejskiej dla lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Goethego 22 w Zabrzu. Budynek przy ul. Goethego 22 został wybudowany ok 1880 roku, jest budynkiem wielorodzinnym trzykondygnacyjnym podpiwniczonym z poddaszem nieużytkowym. Ściany murowane z cegły, strop nad piwnicą ceramiczny odcinkowy, pozostałe stropy drewniane belkowe. Dach dwuspadowy płatwiowo-krokwiowy o symetrycznym nachyleniu, kryty papą. Elewacje budynku ceglane. Elewacja frontowa została wyczyszczona, naprawiona i zaimpregnowana. Pozostałe elewacje zostały ocieplone warstwą styropianu o grubości 14 cm i wykończone tynkiem. Została wymieniona stara stolarka okienna i drzwiowa na nową. Strop nad ostatnią kondygnacją został docieplony wełną mineralną. Wykonano izolację pionową fundamentów, opaskę wokół budynku i utwardzenie przejazdu bramowego. Naprawiono komórki gospodarcze oraz mur odgradzający posesję. W piwnicy został zainstalowany wymiennik, który został podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. W mieszkaniach zostały zlikwidowane piece węglowe i zostało wykonane centralne ogrzewanie.

Prace rozpoczęto 21.09.2015 r. a zakończono 30.06.2016r.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 450 491,44 zł. Inwestycja przywróciła walory estetyczne budynku i znacznie zwiększyła jego poziom energooszczędności. Została także poprawiona infrastruktura  techniczna i zlikwidowana niska emisja.

Inwestycja współfinansowana jest przez: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Budynek w Zabrzu przy ul. Goethego 22 Budynek w Zabrzu przy ul. Goethego 22
Budynek w Zabrzu przy ul. Goethego 22

Patronaty

Województwo Mazowieckie Województwo Lubuskie Województwo Opolskie Województwo Kujawsko-Pomorskie Województwo ŚwiętokrzyskieWojewództwo ŁódzkieWFOŚiGW w Warszawie WFOŚiGW w Kielcach WFOŚiGW w Toruniu WFOŚiGW w Katowicach

ŚOIIB w Katowicach