Uczestnicy II edycji Konkursu

Tereny zieleni
Miniatura obrazu

Galeria Plenerowa przy Urzędzie Gminy Wiązowna

Pełna nazwa Inwestycji:

Galeria Plenerowa przy Urzędzie Gminy Wiązowna

Zgłaszający:

Gmina Wiązowna
ul. Lubelska 59
05-462 Wiązowna

Inwestor:

Gmina Wiązowna
ul. Lubelska 59
05-462 Wiązowna

Generalny wykonawca:

Arebours
ul. Poniatowskiego 24
05-400 Otwock

Projektant:

Małgorzata Kąkol, Kąck
ul. Malownicza 27
05-462 Wiązowna

Okres prac:

od 2015 r. do 2017 r.

Lokalizacja:

ul. Lubelska 59
05-462 Wiązowna

Wartość inwestycji:

9 000,00 zł

 

Galeria plenerowa przy Urzędzie Gminy Wiązowna

Urząd Gminy Wiązowna był przez lata ogrodzony. To ogrodzenie zostało rozebrane, tak by publiczna przestrzeń stała się ogólnodostępna i otwarta. W miejsce rozebranego płotu stworzyliśmy galerię plenerową, w której co kilka miesięcy zmieniana jest ekspozycja. Pokazywaliśmy tam archiwalne zdjęcia naszej okolicy, które dostaliśmy od mieszkańców, pokazywaliśmy prace związane ze sztandarową wiązowska imprezą - Półmaratonem Wiązowskim. Dziś prezentujemy materiały związane z Armią Krajową, której historia na terenach Wiązowny jest bardzo żywa. Ta galeria, to miejsce, które zwraca uwagę mieszkańców, "zaprasza" do wejścia na teren nowo powstałego skweru im. gen. S. Grota-Roweckiego. Galeria sprawia, że okolica urzędu nabiera innego wymiaru. Bardziej ludzkiego. Interesującego dla mieszkańców. A prace z tej galerii nie trafiają do piwnicy. Po wystawie w plenerze trafiają do naszych szkół i przedszkoli gdzie mają kolejne życie. Galeria plenerowa bez wątpienia jest atrakcją dla mieszkańców i przyjezdnych. Dzięki niej można poznać historie naszej gminy, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i obejrzeć piękne zdjęcia.

 

Zakres rzeczowy inwestycji:

Ekspozycja plenerowa została wykonana na 30 m terenu. Wymienne plansze (24 sztuki) rozpięto na specjalnie do tego celu przeznaczonych stalowych stelażach. Wysokie drzewa, żwirowe aleje i sąsiedztwo zieleni na skwerze im. gen. Grota-Roweckiego uzupełniają przestrzeń, czyniąc ją zaciszną i zachęcającą do odwiedzenia. Ścieżki rozmieszczone po obu stronach galerii ułatwiają do niej dostęp. Wszystkie wprowadzone rozwiązania mają zachęcić, by galeria plenerowa stała się miejscem spotkań i odpoczynku dla każdego, bez względu na wiek.

Program wystaw prezentowanych w galerii obejmuje różnorodną tematykę - od kultury, poprzez historię na sporcie kończąc.

Galeria Plenerowa przy Urzędzie Gminy Wiązowna - przed adaptacją Galeria Plenerowa przy Urzędzie Gminy Wiązowna
Galeria Plenerowa przy Urzędzie Gminy Wiązowna Galeria Plenerowa przy Urzędzie Gminy Wiązowna

Galeria Plenerowa przy Urzędzie Gminy Wiązowna


Patronaty

Województwo Mazowieckie Województwo Lubuskie Województwo Opolskie Województwo Kujawsko-Pomorskie Województwo ŚwiętokrzyskieWojewództwo ŁódzkieWFOŚiGW w Warszawie WFOŚiGW w Kielcach WFOŚiGW w Toruniu WFOŚiGW w Katowicach

ŚOIIB w Katowicach