Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami użytkowymi
w parterze przy ul. Starowarszawskiej 27 w Piotrkowie Trybunalskim

Pełna nazwa Inwestycji:
Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami użytkowymi w parterze przy ul. Starowarszawskiej 27 w Piotrkowie Trybunalskim

Zgłaszający:
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim

Inwestor:
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim

Generalny wykonawca:
Przedsiębiorstwo Budowlane ALGOS – Andrzej Lasek, Piotrków Trybunalski

Projektant:
Biuro Projektowe JAKBUD, Projektant mgr inż. arch. Anna Rogut, Piotrków Trybunalski

Okres prac:
14.02.2018 – 16.07.2019

Lokalizacja:
ul. Starowarszawska 27, Piotrków Trybunalski

Wartość inwestycji:
6 376 685,55 zł

 

Efektem zrealizowanej inwestycji na Starym Mieście u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej w Piotrkowie Trybunalskim jest czterokondygnacyjna kamienica, której inwestorem jest Piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

W budynku powstało 31 mieszkań ( 1, 2 i 3 pokojowych) o łącznej powierzchni 1508,32m2 oraz 3 lokale usługowe o powierzchni użytkowej 160,00m2. Każdy lokal mieszkalny ma przypisane pomieszczenie przynależne. W parterze kamienicy oprócz lokali usługowych znajdują się mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W mieszkaniach nie progów i innych barier architektonicznych.

Budynek wyposażony jest w instalacje: wody zimnej i ciepłej, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania z sieci miejskiej, wentylacji grawitacyjnej, elektryczną, domofonową, odgromową, telewizji kablowej, satelitarnej i naziemnej. Na terenie nieruchomości znajdują się miejsca postojowe i zieleń urządzona. Całość terenu jest ogrodzona (brama wjazdowa, furtki otwierane indywidualnym kodem) i oświetlona lampami typu LED. Realizacja inwestycji została sfinansowana przy udziale Banku Gospodarstwa Krajowego. Wynajem lokali w zasobach własnych TBS-u daje możliwość stałego zamieszkania, dzięki jasnym zasadom wynajmu. Najemcy mają zagwarantowany zwrot zrewitalizowanych środków (partycypacji i kaucji) – w przypadku rozwiązania umowy. Inwestor zapewnia lokale w tzw. standardzie ‘pod klucz’ bez konieczności zaciągania kredytu hipotecznego. Decydując się na najem mieszkania w naszych zasobach najemca ma możliwość aranżacji wnętrza już na etapie budowy. Wszelkie zmiany (np. zmiana wanny na kabinę prysznicową, wybór glazury i terakoty, kolorystyka podłóg) są możliwe po uzgodnieniu z wykonawcą tak, aby wnętrze było jak najbardziej dostosowane do potrzeb przyszłych najemców.