Budowa osiedlowego boiska sportowego o nawierzchni trawiastej
wraz z infrastrukturą towarzyszącą na Osiedlu Beskidzkim

Pełna nazwa Inwestycji:
Budowa osiedlowego boiska sportowego o nawierzchni trawiastej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na Osiedlu Beskidzkim

Zgłaszający:
Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku-Białej

Inwestor:
Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku-Białej

Generalny wykonawca:
’ALEX’ Aleksy Gola, Janowice

Projektant:
Pracownia projektowa 'ARCHIKOS’ Bartłomiej Kosman, Bielsko-Biała

Okres prac:
27.06.2019 – 17.10.2019

Lokalizacja:
Bielsko-Biała, Osiedle Beskidzkie, rejon ul. Sterniczej

Wartość inwestycji:
443 089,43 zł

 

Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, poza głównym celem działalności jakim jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych członków oraz ich rodzin, od lat podejmuje działania promujące zdrowy styl życia mieszkańców.

W 2019 r. Spółdzielnia zbudowała i oddała do użytku osiedlowe boisko piłkarskie o nawierzchni trawiastej wraz z ogrodzeniem, odwodnieniem, oświetleniem, monitoringiem, montażem ławek parkowych oraz nasadzeniem drzew finansując inwestycję w całości e środków własnych.

Inwestycja miała na celu wykorzystanie istniejących terenów zielonych w sąsiedztwie kompleksu rekreacyjno-sportowego z boiskiem sportowym wielofunkcyjnym do gry w siatkówkę i koszykówkę, który został zbudowanym w 2015 r. oraz w pobliżu nowoczesnego placu zabaw, siłowni plenerowej i placu do jazdy na rolkach i deskorolkach powstałych w 2013 r.

Boisko jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie mieszkańców grą w piłkę nożną.

Opis inwestycji:

  1. 1. osiedlowe boisko piłkarskie o nawierzchni trawiastej o wymiarach 23m x 51m na Osiedlu Beskidzkim w rejonie ul. Sterniczej,
  2. 2. boisko o nawierzchni trawiastej z rolki wyprodukowanej na folii,
  3. 3. koszt inwestycji netto – 443 089,43zł,
  4. 4. ogrodzenie o wymiarach 27m x 57m i wysokości 4m i 6m z piłko chwytów – siatki bezwęzłowej polipropylenowej 100x100x4m w kolorze zielonym na słupkach z kształtownika stalowego 80x80x3 malowanych proszkowo. Ogrodzenie wyposażone jest w dwie furtki szer. 1,20m i bramę szer. 2,90m. Wykonano przyłącze kanalizacji deszczowej oraz drenaż o długości 250m odprowadzający wody deszczowe z powierzchni boiska,
  5. 5. wykonano chodniki z kostki brukowej,
  6. 6. zamontowano 10 ławek parkowych w pobliżu boiska,
  7. 7. zainstalowano 4 kamery monitorujące teren boiska
  8. 8. wykonano wolnostojącą rozdzielnicę główną, zewnętrzną linię zasilającą, oświetlenie boiska poprzez montaż 6 słupów oświetleniowych o wysokości 9,3m,
  9. 9. nasadzono nowe drzewa.

 

Boisko bardzo dobrze komponuje się z krajobrazem oraz ładem urbanistycznym Osiedla Beskidzkiego.

Nowoczesny, funkcjonalny i użytkowy charakter kompleksu sportowo-rekreacyjnego poszerzony w 2019 r. o boisko trawiaste jest przedsięwzięciem, które zapewnia wszystkim mieszkańcom bez względu na wiek – możliwość realizacji sportowych pasji, rozwija ich kondycję fizyczną i umożliwia aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Dzięki tej inwestycji poszerzona została działalność sekcji sportowej działającej przy Osiedlowym Centrum Kultury BSM ‘PEGAZ-ALEKSANDER’. Od wiosny 2020 roku młodzi piłkarze będą mogli zmagać się nie tylko na turniejach halowych piłki nożnej, ale również na trawiastym boisku.

Inwestycja świadczy o bardzo dobrej kondycji finansowej Spółdzielni oraz o nowoczesnym podejściu Zarządu do rozwoju Spółdzielni, podnosi konkurencyjność osiedla na rynku nieruchomości.