Budynek mieszkalny wielorodzinny 3-y segmentowy z garażami podziemnymi,
z urządzeniami budowlanymi, zjazdem chodnikiem, dojściem, parkingiem.

Pełna nazwa Inwestycji:
Budynek mieszkalny wielorodzinny 3-y segmentowy z garażami podziemnymi, z urządzeniami budowlanymi, zjazdem chodnikiem, dojściem, parkingiem.

Zgłaszający:
Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”

Inwestor:
Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”

Generalny wykonawca:
Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane „Przylesie” Sp. z o.o.

Projektant:
Pracownia Architektoniczna Beata Bartecka

Okres prac:
04.04.2017-18.05.2020

Lokalizacja:
Koszalin, ul. Staszica 18-28

Wartość inwestycji:
26 616 302,00 zł

 

Zaprojektowano budynek mieszkalny wielorodzinny 3-y segmentowy z prześwitem – oknem na zieleń parkową. Układ budynku tworzy symetryczną zabudowę z wewnętrznym dziedzińcem, pod którym zlokalizowane są dwa garaże podziemne.

Każde mieszkanie ma co najmniej jedną loggię lub taras, komórkę lokatorską, miejsce postojowe w garażu podziemnym. Zastosowano nowoczesne wyposażenie techniczne, a użyte materiały budowlane charakteryzują się dużą trwałością i energooszczędnością. Teren został ogrodzony wraz z furtką wejściowa i bramą wjazdową. Projektowany budynek i zagospodarowanie terenu przystosowano do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Jest to nowoczesna architektura w bryle i w detalu o podwyższonym standardzie wykończenia elewacji materiałem drewnopodobnym – płytami HPL. Zachowano kameralny wygląd zabudowy poprzez układ dziedzińca i „prześwit” – okno na zieleń parkową – atrakcyjnie wzbogacona przestrzeń dziedzińca i ulicy. Od strony północno – zachodniej zaprojektowano wygodne loggie, tarasy widokowe celem podkreślenia atrakcyjności otoczenia.

Teren wokół budynku zagospodarowano zielenią w postaci traw i drzewek ozdobnych. Klatki schodowe i powierzchniowe wspólne wykończono z klasą i elegancją – nowocześnie i ponadczasowo. Przeszklenia, jasne kolory dają ogromną przestrzeń i „wchłaniają „otaczającą zieleń do środka tworząc przyjazne miejsce do życia dla mieszkańców.