Budynek mieszkalny wielorodzinny 3-y segmentowy z garażami podziemnymi,
z urządzeniami budowlanymi, zjazdem chodnikiem, dojściem, parkingiem.

Pełna nazwa Inwestycji:
Budynek mieszkalny wielorodzinny 3-y segmentowy z garażami podziemnymi, z urządzeniami budowlanymi, zjazdem chodnikiem, dojściem, parkingiem.

Zgłaszający:
Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”

Inwestor:
Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”

Generalny wykonawca:
Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane „Przylesie” Sp. z o.o.

Projektant:
Pracownia Architektoniczna Beata Bartecka

Okres prac:
04.04.2017-18.05.2020

Lokalizacja:
Koszalin, ul. Staszica 18-28

Wartość inwestycji:
26 616 302,00 zł

Zaprojektowano budynek mieszkalny wielorodzinny 3-y segmentowy z prześwitem – oknem na zieleń parkową. Układ budynku tworzy symetryczną zabudowę z wewnętrznym dziedzińcem, pod którym zlokalizowane są dwa garaże podziemne.

Każde mieszkanie ma co najmniej jedną loggię lub taras, komórkę lokatorską, miejsce postojowe w garażu podziemnym. Zastosowano nowoczesne wyposażenie techniczne, a użyte materiały budowlane charakteryzują się dużą trwałością i energooszczędnością. Teren został ogrodzony wraz z furtką wejściowa i bramą wjazdową. Projektowany budynek i zagospodarowanie terenu przystosowano do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Jest to nowoczesna architektura w bryle i w detalu o podwyższonym standardzie wykończenia elewacji materiałem drewnopodobnym – płytami HPL. Zachowano kameralny wygląd zabudowy poprzez układ dziedzińca i „prześwit” – okno na zieleń parkową – atrakcyjnie wzbogacona przestrzeń dziedzińca i ulicy. Od strony północno – zachodniej zaprojektowano wygodne loggie, tarasy widokowe celem podkreślenia atrakcyjności otoczenia.

Teren wokół budynku zagospodarowano zielenią w postaci traw i drzewek ozdobnych. Klatki schodowe i powierzchniowe wspólne wykończono z klasą i elegancją – nowocześnie i ponadczasowo. Przeszklenia, jasne kolory dają ogromną przestrzeń i „wchłaniają „otaczającą zieleń do środka tworząc przyjazne miejsce do życia dla mieszkańców.

Inwestycja Roku Koszalińska SM Przylesie (2)
Inwestycja Roku KIGN Koszalińska SM Przylesie
Inwestycja Roku Koszalińska SM Przylesie (3)
Inwestycja Roku Koszalińska SM Przylesie (4) — kopia
Inwestycja Roku Koszalińska SM Przylesie (5)
Inwestycja Roku Koszalińska SM Przylesie (7)

Previous image
Next image