Budynki wielorodzinne JAR etap I i II

Pełna nazwa Inwestycji:
Budynki wielorodzinne JAR etap I i II

Zgłaszający:
Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.
ul. Czarlińskiego 16
87-100 Toruń

Inwestor:
Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.
ul. Czarlińskiego 16
87-100 Toruń

Generalny wykonawca:
Bud–Tech sp. z o.o.
ul. Szosa Chełmońska 98
87-100 Toruń

Projektant:
Pro-amar Pracownia Projektowa sp. z o.o.
ul. Dworcowa 40/4
85-010 Bydgoszcz

Pracownia Architektoniczna Arus sp. z o.o.
ul. Pestalizziego 15
85-095 Bydgoszcz

Okres prac:
od 01 marca 2014 r. do 14 marca 2016 r. – pozwolenie na użytkowanie

Lokalizacja:
ul. Watzenrodego 8, 8a, 10, 10a, 13
87-100 Toruń

Wartość inwestycji:
26 396 880,74 zł

 

Zgłoszona inwestycja to pięć budynków mieszkalnych wielorodzinnych z parkingami podziemnymi oraz infrastrukturą towarzyszącą. Łącznie to 146 mieszkań i ponad 6820 m2 powierzchni użytkowej mieszkalnej. Wszystkie mieszkania przeznaczone są na najem z możliwością wykupu danego lokalu po pięciu latach najmu.

Mieszkania budowane są w tzw. standardzie „pod klucz”, tzn. wpełni wykończone i wyposażone, spełniają również potrzeby osób niepełnosprawnych, w każdej klatce znajduje się winda. Istnieje możliwość indywidualnej aranżacji wnętrz. Zagospodarowanie terenu uwzględnia potrzeby rodzin z dziećmi – zaprojektowano atrakcyjną zieleń i place zabaw, jak również parkingi, w tym miejsca postojowe dla inwalidów. Całość infrastruktury towarzyszącej nie ma barier architektonicznych, specjalnie z myślą o osobach starszych oraz niepełnosprawnych.

Zgłoszona inwestycja to mieszkania na najem, dla osób średniozamożnych, nieposiadających własnego mieszkania. Osoba po wpłacie partycypacji w wysokości 30% kosztów budowy lokalu nabywa prawo do najmu świeżo wybudowanego lokalu wraz z prawem do korzystania z miejsca postojowego w hali garażowej, komórki lokatorskiej oraz pomieszczeń wspólnego użytku, takich jak suszarnia czy wózkownią, za czynsz o połowę niższy niż czynsz komercyjny. Jest to nowatorskie rozwiązanie w skali kraju.

Obiekty zlokalizowane są na dynamicznie rozwijającym się osiedlu, dobrze skomunikowanym z centrum miasta, otoczonym lasem. W najbliższych planach w sąsiedztwie ma zostać wybudowana szkoła, przedszkole oraz lokale użytkowe.

Szczególna uwagę Toruńskie TBS Sp. z o.o. przykłada do tego, aby budowane obiekty cechowała wysoka jakość i nowoczesność z uwzględnieniem najnowszej wiedzy i sztuki technicznej. Stosowane technologie i rozwiązania dobierane są tak, aby służyły nie tylko mieszkańcom, ale były również przyjazne dla środowiska i wpływały na niższe zużycie energii elektrycznej i cieplnej.

W załączeniu do wniosku przekazujemy zdjęcia zgłoszonych budynków.