Budynki wielorodzinne na OM Glinki w Toruniu

Pełna nazwa Inwestycji:
Budynki wielorodzinne na OM Glinki w Toruniu

Zgłaszający:
Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Inwestor:
Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Generalny wykonawca:
VIMAG Sp. z o.o.

Projektant:
Archimedia Architekci i Inżynierowie

Okres prac:
02.08.2016 r. – 31.12.2018 r.

Lokalizacja:
Toruń

Wartość inwestycji:
67 000 000,00 zł

 

Zgłoszona inwestcyja to docelowo siedem budynków wielorodzinnych z pięcioma lokalami użytkowymi, zlokalizowanymi na parterze budynku wraz z infrastruktura towarzyszącą. Łącznie to 449 mieszkań i ponad 18700m2 powierzchni użytkowej mieszkalnej oraz ok. 300m2 powierzchni lokali użytkowych. W jednym z lokali użtkowych planuje się urządzenie biura Administracji Osiedla.

Wszystkie mieszkania wybudowane do tej pory oraz planowane (4 budynki), przeznaczone są na najem i są mieszkaniami komunalnymi.

Mieszkania te budowane są w tzw. standardzie „pod klucz, czyli wykończone i wyposażone, w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych – nie ma wysokich krawężników, nierówności czy stopni przed wejściem do klatek. w budynakch znajdują sie się dźwigi osobowe, które dostęppne są dla osób poruszających się na wózku, a do drzwi wejściowych do budynku wykonane podjazdy dla wózków. W mieszkaniach nie ma progów i innych barier architektonicznych. Decydując się na najem mieszkania w naszych zasobach najemca ma możliwość aranżacji wnętrza juz na etapie budowy. Wszelkie zmiany takie jak szersze otwory drzwiowe czy zmiana wanny na kabinę prysznicową, są możliwe po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru tak, aby wnętrze było jak najbardziej dostosowane do potrzeb zamieszkujących w nim osób.

W budynkach zostały zaprojektowane duże pomieszczenia wspólnego użytku (suszarnia, wózkownie), każde mieszkanie ma spory balkon oraz komórkę lokatorską.

w otoczeniu budynków znajduje się plac zabaw oraz miejsca postojowe w stosunku 1.2 do mieszkań. Blisko osiedla kursuje autobus bezpośrednio do łączący okolicę z centrum miasta, a położenie w pobliżu lasu pozwala na odczucie komfortu zamieszkania i aktywne spędzanie czasu wolnego. Na terenie osiedla urządzone są place zabaw oraz miejsca segregacji odpadów, otoczone atrakcyjnie urządzoną zielenią.

Przy budowie zgłoszonego osiedla zadbano również o aspekt ekologiczny – w każdym mieszkaniu zamonotwano nowoczesny piec kondensacyjny, położono również nowoczesną instalację telewizyjną (światłowód), umożliwiającą wybór kilku operatorów telewizji kablowej.