Dobudowa szybu windy do budynku zlokalizowanego
przy ul. Kłodnickiej 97 w Rudzie Śląskiej

Pełna nazwa Inwestycji:
Dobudowa szybu windy do budynku zlokalizowanego przy ul. Kłodnickiej 97 w Rudzie Śląskiej

Zgłaszający:
Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nasz Dom”

Inwestor:
Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nasz Dom”

Generalny wykonawca:
Dawid Graniczny DGC CREATIVE, ul. Powstańców Śląskich 40, 44-177 Paniówki

Projektant:
Mgr inż. Damian Szydlak

Okres prac:
07.01-20.10.2020

Lokalizacja:
Ruda Śląska ul. Kłodnicka 97

Wartość inwestycji:
499 116,60 zł

 

W 2020 roku Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nasz Dom” zmodernizowała budynek biurowo-usługowy przy ul. Kłodnickiej 97 w Rudzie Śląskiej poprzez wybudowanie zewnętrznego szybu windowego.

Brak windy stanowił poważne utrudnienia dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się, a także dla tych na wózkach inwalidzkich, przez co niejednokrotnie nie pozwalało na załatwienie ważnej i istotnej sprawy w w/w budynku.

Budowa dźwigu osobowo zewnętrznego zlikwidowała barierę architektoniczną, umożliwiając transport pionowy osobom niepełnosprawnym i starszym oraz osobom z małymi dziećmi w wózkach.

Inwestycja poprawiła znacząco komfort przemieszczania się pomiędzy piętrami wszystkim osobom pracującym w w/w budynku, jak również wszystkim osobom zainteresowanym, które załatwiają bieżące sprawy na terenie budynku, przyczyniając się także do oszczędności czasu.

Zaletą jest również większy poziom bezpieczeństwa, wyższy poziom użytkowania jak i poprawa jakości życia wszystkich korzystających z windy. Dzięki zainstalowaniu dźwigu osobowego budynek stał się bardziej atrakcyjny dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców mających biura w przedmiotowym budynku oraz ich klientów.