Nowy WERDON

Pełna nazwa Inwestycji:
Nowy WERDON

Zgłaszający:
Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa 'PERSPEKTYWA’ w Rudzie Śląskiej

Inwestor:
Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa 'PERSPEKTYWA’ w Rudzie Śląskiej

Generalny wykonawca:
PPH 'BUDMEX’ Sp. z o.o. Nowy Sącz

Projektant:
Biuro Projektowe 'Małeccy’, ul. PCK 6, Katowice

Okres prac:
maj 2017 – luty 2019

Lokalizacja:
Ruda Śląska ul. 1 Maja 261

Wartość inwestycji:
4 639 693,40 zł

 

Inwestycja różni się znacząco od innych realizowanych wzdłuż ulic 1 Maja, Katowickiej i Ks. Ściegiennego w Rudzie Śląskiej. ‘Nowy WERDON’ to nazwa, która koresponduje z istniejącym kompleksem domów mieszczących się w sąsiedztwie. Wygląd nowego zabudowania jest nowoczesny, jednak z zewnątrz nawiązuje do charakteru lokalnej architektury, użyty materiał – nowoczesna czerwona cegła oraz kształt budynku stanowi odniesienie do tradycji i charakterystycznej zabudowy osiedli robotniczych na Górnym Śląsku.

Budowa pierwszego 5-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego przy ul. 1 Maja 261 – 263 rozpoczęła się w maju 2017, a dobiegła końca w lutym 2019 roku. Na lata przyszłe zaplanowana jest rozbudowa osiedla ‘Nowy WERDON’ o kolejne 4 obiekty mieszkalne w tej samej charakterystyce.

Z myślą o mieszkańcach i ich potrzebach w ofercie jest 14 apartamentów i mieszkań w układzie szeregowym. Oryginalnym, nowatorskim rozwiązaniem jest umieszczenie w jednej bryle 5 mieszkań zaprojektowanych jako tzw. ‘szeregowiec’. Mają one niezależne wejścia z zewnątrz, własne garaże na parterze, dwie kondygnacje mieszkalne z dużymi tarasami i ogródkami dostępnymi z tarasów. Na wyższych kondygnacjach mieszczą się ‘tradycyjne’ mieszkania z wejściami z klatki schodowej, dodatkowo wyposażone w windę. Wśród tych 9 mieszkań na ma dwóch identycznych. Na terenie inwestycji znajdują się parkingi wewnątrz budynku oraz na zewnątrz do całkowitego użytku mieszkańców. Znajduje się również miejsce aktywności dla dzieci czyli przestronny i bezpieczny plac zabaw oraz zazielenione ogródki przynależne do niektórych mieszkań. Dodatkowo budynek wyposażony jest w instalację c.o. z sieci miejskiej.

Atutem osiedla ‘Nowy WERDON’ jest dogodna lokalizacja, blisko autostrada A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa. Ruda Śląska jest miastem znakomicie skomunikowanym z innymi ośrodkami aglomeracji śląskiej, co pozwala zaoszczędzić cenny czas a dojazdy do pracy. Dodatkowym atutem jest bliskość szkół, przedszkoli, sklepów.