Oliwski Park Apartamenty

Pełna nazwa Inwestycji:
Oliwski Park Apartamenty

Zgłaszający:
Moderna Holding Sp.z o.o.

Inwestor:
Moderna Holding Sp.z o.o.

Generalny wykonawca:
Scandia Construction

Projektant:
Wolski Architekci Sp. z o.o.

Okres prac:
III kw. 2017 – 30.06.2019

Lokalizacja:
ul. Opacka 20, Gdańsk Oliwa

Wartość inwestycji:
65 000 000,00 zł

 

Inwestycja zlokalizowana jest w Gdańsku Oliwie przy ul. Opackiej 20 na granicy z ogrodem japońskim zabytkowego Parku Oliwskiego. Jest to teren wokół Archikatedry Oliwskiej wpisany do rejestru zabytków. Zachwyca monumentalną Aleją Lipową i wspaniale zaprojektowanymi ogrodami w stylu francuskim, angielskim czy japońskim. W Ogrodzie Botanicznym na terenie parku można zobaczyć wiele rzadkich i trudnych w uprawie gatunków, m.in. magnolię, metasekwoję chińską, orzech szary.

Zabytkowy Park Oliwski, otaczająca go historyczna zabudowa oraz willowy charakter dzielnicy stanowił inspirację dla architektów. Zaprojektowali kameralne osiedle o charakterze willowym, zapewniając mieszkańcom odpowiednie nasłonecznienie, prywatność i piękne widoki, budynki zaplanowano z oddechem.

Przestrzeń osiedla kontynuuje parkową tradycję miejsca. Pomiędzy budynkami posadzono 5 250 roślin – 18 gatunków i 40 różnych odmian. Architekturę krajobrazu zaprojektowano tak, aby nawiązywała do ogrodu japońskiego w Parku Oliwskim, ale nie była jego kontynuacją. Roślinność jest bardziej urozmaicona i zaaranżowana w taki sposób, by o każdej roku ogród żył. Rośliny kwitną naprzemiennie przez cały sezon. Od wczesnej wiosny park ozdabiają rododendrony, azalie japońskie i magnolie. Latem zakwitają hosty i tawuły. Jesienią natomiast kwitną trawy, które nadają lekkości całemu ogrodowi. Przestrzeń wypełniają rzadkie klony palmowe, sosny ‘Nivaki’, klony ‘Crimson Sentry’, graby ‘Frans Fontaine’, starannie przycięte cisy.

Naturalne, wysokiej klasy materiały użyte na elewacjach:

  1. 1. Petersen Cegła Kolumba K-91
  2. 2. Equitone tectiva TE 60 –włóknocement
  3. 3. blachy aluminiowe malowane farbą sprowadzoną ze Szwajcarii.

Nawierzchnia wykonana z kruszywa mineralnego. Okna panoramiczne oraz szklane balustrady balkonów zapewniające mieszkańcom wspaniały widok na zabytkowy park i piękną zieleń osiedla.

Sztuka w przestrzeni klatek schodowych, które zdobią wykonane specjalnie na zamówienie ilustracje rysowane tuszem. Natomiast hala garażowa została ozdobiona muralem z motywami nawiązującymi do historii parku.

Wysoki standard wykończenia przestrzeni wspólnych:

  1. 1. mosiądz, dymione lustra, marmur carrara,
  2. 2. panele drewniane fornirowane z orzecha barwione na ciemny kolor,
  3. 3. panele aluminiowe malowane na kolor czarny w głębokim macie,
  4. 4. płytki ceramiczne z kruszywem z marmuru,
  5. 5. pełna balustrada o odciążonej konstrukcji w kolorze czystej bieli.

Apartamenty wykończone są w standardzie deweloperskim – gatunkowa jakość materiałów, uzupełniona jest precyzją wykończenia.

Wody opadowe na terenie inwestycji zostały zagospodarowane przez ogrody deszczowe i odpowiednio dobraną roślinność. Całkowite wyeliminowanie ruchu samochodowego z terenu osiedla.