Pierwsza Dzielnica

Pełna nazwa Inwestycji:
Pierwsza Dzielnica

Zgłaszający:
TDJ Sp. z o.o.

Inwestor:
TDJ Sp. z o.o.

Generalny wykonawca:
Chemobudowa-Kraków S.A.

Projektant:
Medusa Group

Okres prac:
29.04.2019 – 21.06.2021 r.

Lokalizacja:
Katowice, ul. Góreckiego 11-15

Wartość inwestycji:
120 000 000,00 zł

 

Każde większe miasto ma swoje symbole, ulubione przez mieszkańców miasta, obowiązkowe punkty zwiedzania i rozrywki dla turystów. W każdym z miast odnaleźć można wyjątkowe dzielnice i unikalny klimat. Ale chyba tylk0 w jednym polskim mieście, w jednym miejscu, skupione są jego najważniejsze ikony architektury, otoczone wyjątkową przestrzenią do wypoczynku i rekreacji, uzupełnione o atrakcyjną ofertę kultralno-eventovą trafiającą w gusta różnych odbiorcó mkww. W tym właśnie miejscu powstaje Pierwsza Dzielnica – nowoczesny projekt mieszkaniowy zaspokajający potrzeby nawet najbardziej wymagających mieszkańców.

Inwestycja zlokalizowana jest w sercu Katowic i rozwijającej się metropolii. Na terenie Strefy Kultury, w bliskim sąsiedztwie Spodka, Międzynarodowego Centrum Kongresowego, nowej siedziby Muzeum Śląskiego, NOSPR oraz kompleksu biurowego KTW z najwyższym obiektem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To lokalizacja, która pozwala czerpać pełnymi garściami z tego, co najlepsze w wielkomiejskim stylu życia. To przestrzeń pełna udogodnień i możliwości dla ceniących sobie maksymalną swobodę, chcących odnaleźć spokój i komfort, pozostając jednocześnie w centrum miasta.

Pierwsza Dzielnica to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To nie tylko mieszkanie, ale również usługi na wysokim poziomie oraz przestrzenie wspólne dla mieszkańców. Pierwsza Dzielnica to najlepsza jakość życia i przyjemności wynikające z połączenia nowoczesnych technologii, fantastycznego designu i architektury oraz wszechobecnej zieleni. To kwintesencja wielkomiejskiego stylu życia.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje trzy 12-kondygnacyjne budynki, w których znajdzie się łącznie mieszkań. Ponad połowę z nich stanowią mieszkania duże, trzy – i czteropokojowe, o metrażach od 59 do 95mkw. W ofercie są również kawalerki (28mkw) oraz mieszkania dwupokojowe (średni metraż wynosi 43mkw). Na najwyższych kondygnacjach (+12) zostały zaplanowane najbardziej przestronne apartamenty o powierzchniach od 102 do 231 mkw. Dodatkowo inwestor zadbał o wysoki standard mieszkań. Każde z nich posiada co najmniej jeden balkon lub taras. Zaproponowane układy mieszkań są funkcjonalne i uwzględniają rózną ekspozycję okien względem stron świata. Pozwalają w elastyczny sposób aranżować przestrzeń, zgodnie z indywidualnymi preferencjami właścicieli.

W Pierwszej Dzielnicy zapewniono użytkownikom innowacyjne rozwiązania technologiczne, mające na celu ułatwiać i wspierać w codziennej egzystencji życiowej, z dozą praktycznego luksusu. Każdy pakiet startowy to urządzenia FIBARO Double Switch, The Heat Controller oraz Floor Sensor. Zaletą jest możliwość sterowania z poziomu aplikacji mobilnej oświetleniem i temperaturą, a także gwarancji ochrony mienia w ewentualnych sytuacjach domowników. Proces kontrolowania urządzeń znajdujących się w gospodarstwach domowych jest dostępny z każdego miejsca na świecie, w jakim aktualnie się znajdujemy. Możemy mieć poczucie spokoju i satysfakcji, w połączeniu z obniżeniem ponoszonych kosztów na wydatki eksploatacyjne.

Dbając o bezpieczeństwo i komfort przyszłych mieszkańców Pierwszej Dzielnicy, inwestor TDJ Estate zdecydował o wprowadzeniu nowoczesnych, mobilnych rozwiązań do swojego projektu. Dzięki temu nowo powstałe osiedle zyska innowacyjne narzędzie, które w sposób automatyczny i bezdotykowy umożliwi otwieranie drzwi i bram garażowych, oszczędzając tym samym lokatorom sporo czasu. Mieszkańcy będą mieć możliwość otwarcia bramy garażowej przy użyciu smartfona lub karty dalekiego zasięgu, nawet  odległości kilkudziesięciu metrów. Dostęp do budynków od strony drzwi wejściowych ograniczy się do szybkiego kliknięcia wyświetlacza smartfona. Pracująca w tle aplikacja sprawi, że wyjmowanie telefonu z kieszeni, czy torebki nie będzie konieczne. Dzięki aplikacji Blue Bolt lokatorzy będą mieć możliwość bezdotykowego przywołania windy z poziomu kondygnacji podziemnych lub holu i dostania się na właściwe piętro, co jest szczególnie przydatne gdy w rękach trzyma się torby z zakupami, czy walizki. Aplikacja zapewni również łatwy dostęp do stref wspólnych (strefy spotkań, relaksu i kreatywnej), dodatkowo umożliwi mieszkańcom dokonywanie w nich rezerwacji co ułatwi korzystanie z tych przestrzeni. Blue Bolt ma jeszcze jedną przydatną funkcję –  pozwala kontrolować w czasie rzeczywistym, kto ma dostęp do budynku. Mieszkańcy mogą przydzielać dostęp do konkretnych wejść swoim bliskim i zaproszonym gościom.

Pierwsza Dzielnica to również przemyślane i atrakcyjne zagospodarowanie terenu, pełne zieleni i miejsc do rekreacji. Na ponad 7100mkw. w pierwszym etapie inwestycji posadzono ponad 13 tys. roślin drzew, bylin i kwiatów. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się dopiero co zrewitalizowany Park Bogucicki, a wokół Pierwszej Dzielnicy biegnie wiele ścieżek rowerowych. To wszystko sprawia, że osoby lubiące spędzać aktywnie czas nie zaznają tu nudy.