Plac Zabaw „Maja” na osiedlu Muchobór Mały

Pełna nazwa Inwestycji:
Plac Zabaw „Maja” na osiedlu Muchobór Mały

Zgłaszający:
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec”
ul. Inżynierska 17
53-227 Wrocław

Inwestor:
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec”
ul. Inżynierska 17
53-227 Wrocław

Generalny wykonawca:
Plac Zabaw:
Interflora 55-011
ul. W. Grabowskiego 22
55-011 Siechnice

Siłownia:
Fit-Park sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powstańców Wielkopolskich 74
87-100 Toruń

Projektant:
Koncepcja: Administracja Osiedla nr III Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec”

Okres prac:
2009 – 2014

 

Miasto to nie tylko domy i ludzie, ale to także infrastruktura społeczna. Spółdzielnia wybudowała – bez żadnej finansowej pomocy z zewnątrz: duży, nowoczesny dom kultury „Bakara” (2086m2), który jest placówką upowszechniania kultury (www.bakara.pl), świetlice, harcówki, liczne płace zabaw, korty, boiska dla całej społeczności z tego rejonu miasta. Prowadzona działalność społeczno-wychowawcza: współpraca ze środowiskiem lokalnym – szkołami i przedszkolami osiedlowymi, szczepami harcerskimi, klubami sportowymi – mają także wpływ na efekty i ocenę naszego pozytywnego działania na rzecz mieszkańców. Jeden z największych placów zabawowo-rekreacyjnych w mieście znajduje się na terenie S.M Metalowiec na osiedlu Muchobór Mały w rejonie ul. Szkocka/Szwedzka.

Plac ten został sfinansowany tylko ze środków własnych członków spółdzielni i ze względu na swoje usytuowanie (w bezpośredniej bliskości kościoła, sklepów, dróg komunikacyjnych, szkół powszechnych) służy nie tylko mieszkańcom spółdzielni, ale też wszystkim mieszkańcom z tego rejonu miasta – plac jest ogólnodostępny, bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Wszystkie liczne urządzenia zabawowe i siłowni terenowej, są nowoczesnymi urządzeniami spełniającymi aktualne wysokie wymagania bezpieczeństwa użytkowania.

Teren placu jako pierwszy w mieście – oświetlony jest poprzez lampy solanie (fotowoltaiczne) – co nie licząc minimalizacji kosztów oświetlenia terenu, dodatkowo spełnia rolę edukacyjną dla młodzieży, związaną z ekologią i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.