VIALO

Pełna nazwa Inwestycji:
VIALO

Zgłaszający:
Reapolis Sp. z o.o., Vialo Sp. k.

Inwestor:
Reapolis Sp. z o.o., Vialo Sp. k.

Generalny wykonawca:

Projektant:
Roark Studio Sp. z o.o., Sp. k.

Okres prac:
18.12.2017 – 31.07.2019

Lokalizacja:
ul. Kopernika 12, 13, 13a w Gdańsku

Wartość inwestycji:
20 000 000,00 zł

Spokój, Harmonia i Atmosfera, to nie tylko elementy manifestu szczęścia, ale także nazwy trzech budynków tworzących kameralne osiedle Vialo, które zostało zaprojektowane w duchu duńskiej filozofii hygge. Osiedle położone w gdańskiej dzielnicy Aniołki przy ul. Kopernika, blisko centrum, jednocześnie z dala od szumu miasta i turystycznego zgiełku. Jest to przestrzeń do celebrowania życia, przemyślana pod względem tworzenia kameralnego i bezpiecznego miejsca wypoczynku. W każdym z budynków znajdują się dwu, trzy i czteropokojowe mieszkania z przestronnymi balkonami lub ogródkami. Dużym atutem są przemyślane rozwiązania projektowe takie jak:

  1. 1. strefowanie przestrzeni mieszkania, podział na część dzienną i nocną
  2. 2. duże przeszklenia i przestronne strefy dzienne mieszkań
  3. 3. światło dzienne w łazience.

Pod budynkami zaprojektowana została hala parkingowa, dzięki czemu osiedle wyłączone jest z ruchu samochodów. Zyskano dzięki temu teren, na którym stworzona została specjalna strefa wypoczynku, prywatny ogród hygge dla mieszkańców osiedla. W hali garażowej stworzono natomiast miejsca parkingowe oraz przestrzenie do przechowywania tj.: pomieszczenia gospodarcze i boksy garażowe związane z miejscami parkingowymi.

Ogród hygge podzielono na kilka stref. Siatka wąskich ścieżek możemy udać się do strefy wypoczynku, gdzie można zaszyć się w zieleni z książka na wygodnej ławce lub do przestrzeni spotkań – aby móc celebrować wieczór z sąsiadami i znajomymi przy wspólnej kolacji. Można również wybrać strefę la dzieci z przestrzenią do zabaw.

VIALO to miejsce komfortowe, do którego chętnie się po pracy i spędza czas z rodziną i przyjaciółmi bez koniczności wychodzenia z terenu osiedla.